מבזקים

1 day ago

yessss

1 day ago
Avatar

Comment on Facebook

3 days ago

הולכים לכותל המערבי כמובן!!

1 day ago
Avatar

rien

3 days ago
Avatar

Comment on Facebook

שבת הגדול. ז' ניסן | ירושלים שבת שלום.Shabbat shalom שבת פרשת מצורע

1 week ago

שבת שלום ומבורך!

בראשית. היום שאחרי... אנחנו רואים את כל מה שאתם כותבים מאז אתמול בלילה בתגובות, בהודעות, בקבוצות ווטס אפ ובכל מקום אפשרי. אנחנו רואים את המילים החמות, הודעות התמיכה, תחושת הגאווה שעורר המסע הזה וגם את הבדיחות. אגב, רובן מוצלחות. מדובר בעשרות אלפי תגובות ולאט לאט נגיע לכולם. בינתיים, קצת סדר: ישראל הגיעה לירח. מדובר בהישג אדיר. עד היום רק 7 מדינות הגיעו לירח, ומתוכן רק 3 הצליחו לבצע נחיתה רכה: ברית המועצות, ארצות הברית וסין (ב-2013), בדרך כלל אגב, לא בניסיון ראשון. זאת גם הפעם הראשונה שחללית פרטית הצליחה לעשות את המסע הזה, מסע שעתיד לשנות את פני המסע לחלל לעד. אז מה בדיוק קרה אתמול? עוד בודקים את הנושא. מהתחקיר עלה כי החללית החלה ליפול נפילה חופשית מגובה של 10 ק"מ, ככל הנראה במהירות של 400 עד 500 קמ"ש עד אובדן קשר וכנראה התרסקות על אדמת הירח. אבל, במילותיו של מוריס קהאן, שבלעדיו המסע הזה לא היה מתאפשר: ״ישראל הגיעה לירח ודגל ישראל על הירח, המסע של בראשית לא הסתיים. אני מצפה מהדור הבא של ישראל שישלים את המשימה עבורנו". אז תודה מוריס, ועם ישראל חי! בראשית היא רק ההתחלה... (התמונה צולמה מבראשית במהלך הנחיתה).

1 week ago

על החללית של ישראל

והיא שעמדה לאבותינו... בשירה בתוך מנהרות הכותל המערבי. Singing in the tunnels of the Western Wall.

1 week ago

הורים, החלטתם כבר מה לעשות עם הילדים מחר? בואו, הכניסה חינם! לכל אירועי החודש > bit.ly/2D0BngW

2 weeks ago

פעילויות ליום הבחירות ועוד!

אמש והבוקר נעשתה בדיקה תקופתית של יציבות אבני הכותל המערבי. "הקרן למורשת הכותל המערבי" מבצעת פעמיים בשנה בערב חג הפסח ובערב ראש השנה בדיקה מקיפה של יציבות אבני הכותל, כולל אזור קשת וילסון המקורה וקיר בנין המחכמה. במהלך הבדיקה מנקים את נדבכי הכותל מחפצים שונים, אותן מביאות הציפורים וכן מסירים חלקי אבן רופפים וחלקי טיח רופף שבין האבנים. בבדיקה שנעשתה השנה ערב פסח, הוסרו חלקי אבן וטיח רב מהרגיל מבין אבני הכותל.

2 weeks ago

מכינים את הכותל המערבי לחג המתקרב... כי העם היהודי עולה לירושלים בשלוש הרגלים
איזו זכות שאפשר לעלות למקום הקדוש, אחרי שנים כה רבות של כמיהה   וכיסופים!

בולה מלפני 2600 שנה . "לנתנמלך עבד המלך" התגלה חותם מסוף ימי בית ראשון מדרום להר הבית . תגלית נדירה בעיר דוד טביעת חותם נושאת שם המופיע בתנ"ך התגלתה בעיר דוד. הממצאים התגלו בתוך מבנה ציבור חרב . אחרי 2600 שנה, מצאנו ודבר כזה ממש לא קורה כל יום. עיר דוד . צילום אליהו ינאי .

3 weeks ago

מדהים!!!
תגלית מעיר דוד מסוף ימי בית ראשון - לפני 2600 שנה!!
עוד ממצא על הימצאות יהודים בירושלים בהיסטוריה!

3 weeks ago

שבת שלום. Shabbat shalom שמיני שבת פרה

3 weeks ago

שבת שלום ומבורך!

30 יום קודם: זמני ברכת הכהנים בחוה"מ פסח לקראת חג הפסח בקרן למורשת הכותל המערבי מזמינים את הציבור לקחת חלק בברכת הכוהנים ההמונית שתתקיים ביום שני, י"ז בניסן, וכן להצטרף לאחד מהסיורים המיוחדים באתרי הכותל המערבי. במהלך חג הפסח יתקיימו סיורים חווייתיים בכל אתרי הכותל המערבי, בהם: מנהרות הכותל, ביקור בבית המקדש עם משקפות מציאות מדומה, המסע לירושלים- סיורים שורשים מארץ המוצא של משפחתכם ועד לירושלים, מרכז שרשרת הדורות ועוד. הסיורים מזמנים חוויה יוצאת דופן במקום המשלב מפגש מרתק בין ישן לחדש, בין עתיק למודרני. ביום שני, י"ז בניסן תתקיים כבכל שנה ברחבת הכותל המערבי ברכת הכוהנים המסורתית, בה צפויים לקחת חלק רבבות עם ישראל ומאות כוהנים מעוטרים בטליתות יברכו את עם ישראל במקום הקדוש ביותר לעם היהודי. ברכת הכוהנים תתקיים בהשתתפות הרבנים הראשיים לישראל ורב הכותל והמקומות הקדושים. לוח זמנים: תפילת שחרית 8:45 ברכת כוהנים של שחרית 9:30 תפילת מוסף 10:00 ברכת כוהנים של מוסף 10:15 למעוניינים להשתתף במעמד מומלץ להגיע מוקדם. כמו כן, מומלץ להשאיר את הרכבים בחניוני חנה וסע של הרכבת הקלה (בגבעת התחמושת או בהר הרצל), לנסוע עם הרכבת עד תחנת העירייה ומשם ללכת מספר דקות ברגל לכותל המערבי. צילום: פלאש 90

4 weeks ago

כבר התחלתם להתכונן לפסח?
הכוונה לא היתה לניקיונות, אלא לעליה לרגל!

2500 משתתפים בסיבוב השערים . סיבוב שערים מסביב להר הבית . ראש חודש אדר ב׳ ביום חמישי האחרון, ראש חודש אדר ב', התקיים אירוע סיבוב שערים המסורתי, זו השנה ה- 17. האירוע התקיים למרגלות שער הרחמים, בהשתתפות 2,500 מכל רחבי הארץ. Sevov sharim. Rosh chodesh adr bt. צילום: מנדי הכטמן אריאל זגלמן תמונות מדהימות

1 month ago

סיבוב שערים, ראש חודש אדר ב
חודש טוב לכל אוהבי ירושלים!!!

הכותל המערבי ירושלים לפני חמישים שנים בערך . The Western Wall Jerusalem fifty years ago .

2 months ago

הכותל המערבי לפני כ-50 שנה

פורים קטן והיא שעמדה לאבותינו ולנו. שלא אחד בלבד עמד עלינו לכלותינו אלא שבכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו והקדוש ברוך הוא מצלינו מידם- זה החודש שצריך להתעורר ולהבין שאנחנו נמצאים בגלות כל פעם צרה אחרת -עד שכולנו נעשה תשובה שלמה מכל הלב נזכה לראות את הגאולה השלמה בבנית בבית המקדש.

2 months ago

2 months ago

מעניין...

גאווה לאומית: הלילה תשוגר "בראשית", החללית הישראלית הראשונה לירח. היא תהיה העצם הישראלי שינוע במהירות הגבוהה ביותר אי פעם - ותעשה היסטוריה. ההמראה תשודר ב-3:45 לפנות בוקר באתר "ישראל היום" >> bit.ly/2SgjT5a (צילום: חיים צח, לע"מ)

2 months ago

החללית הישראלית הראשונה תשוגר לירח הלילה!

מחר יום חמישי 21.2.2019 ט"ז אדר א' תשע"ט תתקיים בעז"ה התרמת דם ע"י "מגן דוד אדום" בשיתוף עם "זכרון מנחם" בבית הארחה בית וגן, רח' הפסגה 8 | משעה 17:00 עד 23:00. ניתן לתרום מעל גיל 18 יש לבוא עם ת.ז. הצורך במרכיבי דם - כגון טרומבוציטים (התאים המקרישים את הדם) גרנולוציטים (התאים הנלחמים בזיהומים) ועוד - הינו בחלקו הגדול עבור חולי סרטן, שכתוצאה מהמחלה והטיפולים הכימותרפיים נהרסים אצלם מרכיבים אלו ומעמידים אותם בסכנת נפשות ממש. התנאים לתרומת מרכיבי דם הינם בדיקות מפני מחלות שונות, הבדיקות נמשכות זמן מה ולפעמים הזמן העובר עד לקבלת התוצאות וההתאמה לסוג הדם של החולה הינם קריטיים. כל תורם יקבל ביטוח משפחתי לשנה, וכמו כן יכנס למאגר התורמים הפוטנציאליים למרכיבי דם במקרים של פיקוח נפש. כשהנך תורם עכשיו דם - דמך נבדק ע"י מד"א כך שתוכל בעתיד לתרום מרכיבי דם בכל עת. ההתרמה לעילוי נשמת הילדה ענבר מרציאנו ז"ל ולעילוי נשמת אורטל כרמל ז"ל

2 months ago

התרמת דם בירושלים ביום חמישי!

טלביה, 1934 פרדריק קלאף

2 months ago

שכונת טלביה לפני יותר מ-80 שנה

מזל טוב . mazl tov

2 months ago

המקום שכל יהודי נמשך אליו...

רכבת יפו-ירושלים עולה לעיר, 1934 אזור הקטמונים של היום ברקע הכפר אל-מאליחה (מלחה) צילום: פרדריק קלאף

2 months ago

רכבת יפו-ירושלים, לפני שנים רבות...

2 months ago

ב"ה תודה רבה ,ושבוע טוב לכולם ⁦🐤⁦❤️⁩🙌🌸!

Attachment2 months ago
Avatar

Comment on Facebook

2 months ago

View previous comments

במילה אחת- הכל

2 months ago   ·  1
Avatar

העיר הכי מיוחדת בעולם , ההיסטוריה היהודית ניבטת מכל פינה ומתחת לכל סלע ואבן , הקדושה שבה מרחפת באוויר , מזג האוויר שלה הוא המושלם ביותר עלי אדמות

2 months ago   ·  1
Avatar

notre histoire....

2 months ago   ·  2
Avatar

פלאפל שבח בבית הכרם

2 months ago
Avatar

The dwelling of His Majesty, and the tolerance and dignity of the Israeli people that allows all with peaceful intent to come visit and experience it.

2 months ago   ·  1
Avatar

Comment on Facebook

Facebook Iconfacebook like button