למה שירושלים תישאר מאוחדת

12 סיבות למה ירושלים צריכה להישאר מאוחדת לנצח תחת שלטון ישראלי

נכתב באנגלית על ידי קן אברמוביץ

  1. ירושלים היתה עיר הבירה של העם היהודי (ולא של אף אחד אחר) במשך 3000 שנה, כולל ארץ ישראל העתיקה וישראל הנוכחית. היו ח’ליפות שהיו מבוססות במדינה, דמשק, בגדד וקהיר – אף פעם לא בירושלים.
  2. יהודים חיו בירושלים במשך 1700 שנה לפני הכיבוש הערבי במאה השביעית.
  3. Israel-Western_Wallירושלים מוזכרת 641 פעמים בתנ”ך ו-0 פעמים בקוראן.
  4. זכויות משפטיות של העם היהודי לירושלים (ואפילו לכל יהודה ושומרון) הוכרו “באופן בלתי הפיך” בועידת סן רמו ב-1920 בהסכמה פה אחד של 51 חברי חבר הלאומים. בנוסף, במשך 150 השנים האחרונות, היהודים היוו רוב האוכלוסיה בירושלים.
  5. בוצע ביהודים טיהור אתני מירושלים המזרחית כאשר חמישה צבאות ערב התקיפו אותם ב-1948.
  6. בלי השליטה הבטחונית הישראלית הקיימת כיום, ירושלים היתה מידרדרת לתוהו ובוהו, ומיליציות יריבות היו נלחמות זו בזו כמו ברצועת עזה. מציאות זו תהפוך את החיים לבלתי נסבלים עבור תושבים ותיירים כאחד. ב-1949, 25% מיהודי ירושלים ברחו כאשר נחשפו לירי צלפים אקראי מהלגיון הערבי.
  7. שליטה ישראלית מאוחדת בירושלים היא חיונית לצה”ל, כי הוא חייב מסלול בטוח בזמן מלחמה על מנת להזיז חיילים / ציוד לגבול המזרחי, לאורך נהר הירדן.
  8. תושבים ערבים ישראלים במזרח ירושלים נהנים מהטבות מביטוח לאומי וביטוח בריאות בשווי של כ-10,000 דולרים בשנה. הסרת הטבות אלו והעברת אוכלוסיה זו לידי משטר רודני (הרשות הפלסטינית או חמאס) הן מעשה לא מוסרי. זה גם מנוגד לרצונם של רוב הערבים במזרח ירושלים.
  9. אם ישראל היתה מאפשרת, באופן חסר הגיון, את הקמתה של מדינה פלסטינית ערבית, הרשות הפלסטינית לא היתה מגנה על האוכלוסיה הנוצרית או על אתרים דתיים, כפי שמעידה הרדיפה של הרשות הפלסטינית של ערבים נוצרים בבית לחם. גם על האתרים היהודיים לא היתה הגנה, כמו שראינו בקבר יוסף בשכם ובבית הכנסת ביריחו. בין 1948 ל-1967, 59 אתרים יהודיים דתיים נהרסו על ידי הכובשים הירדנים.
  10. שליטה פלסטינית במזרח ירושלים תיצור “מגנט” עבור ארגוני טרור סוניים (האחים המוסלמים / אל קאעידה / הג’יהאד האסלאמי הפלסטיני) וארגוני טרור שיעים או שממומנים על ידי שיעים (איראן, חיזבאללה, חמאס) להחליש ואז להשתלט, כמו בלבנון, עזה ועכשיו מצרים. למעשה, ירושלים תהפוך למוקד היריבות על ידי שני ארגוני הטרור הכלל-עולמיים האלה. חמאס כעת שותף רשמי בפעם השניה של הפת”ח ברשות הפלסטינית. חמאס בפועל אירח קבוצות של אל קאעידה בעזה מאז 2006.
  11. העוינות המוגברת, שתיווצר על ידי המלחמה הבלתי נמנעת, תוביל למתיחות מיותרת ברחבי העולם בין יהודים, מוסלמים ונוצרים.
  12. חלוקת ירושלים אינה אינטרס של ישראל, ארצות הברית, האיחוד האירופי, הרשות הפלסטינית או תושבים ערבים מקומיים. זוהי אינטרס של איראן בלבד, בכך שהוא מסייע למטרתה להשתלט על העולם.

חתום על העצומה!

Facebook Iconfacebook like button